huseyin@kandulu.com 0532 053 98 75

Büyük Memelerin Küçültülmesi

meme-kucultme (7)

Büyük Memelerde Küçültme

Büyük memelerin küçültülmesi işlemi estetik olarak yapılan ameliyatlar sayesinde çok kısa sürede gerçekleştirilmektedir. Uzman estetisyenler tarafından yapılan bu işlem sırasında meme küçültme işlemi kısa sürede gerçekleşmektedir. Büyük memeleri olan kadınların omuz, sırt ve kollarında meydana gelen ağrılar zamanla şiddetini artırdığı için çok büyük bir sorun haline gelebilmektedir.

Nedenmi Meme Küçültme?

Bu nedenle büyük memelerinizi göğüs küçültme ameliyatları ile ufaltarak ilerde yaşanabilecek büyük sorunlardan kurtulabilirsiniz.

Büyük memelerin küçültülmesi, ameliyatla yapılan estetik bir operasyondur. Memelerin çok büyük olması veya sağlığı tehdit edecek şekilde rahatsızlık vermesi durumlarında meme küçültme işlemi yapılmaktadır. Memelerin küçültülmesi sadece büyük olduğunda yapılmamaktadır. Sarkık ve kötü görünen memeler de küçültülerek daha diri ve dik hale getirilmektedir. Estetik olarak güzel görünen, vücut ile orantılı memelere kavuşmak için meme küçültmesi yaptırmak çok iyi bir karar olacaktır. İnsanın dış görüntüsündeki önemi, kadınlığı simgelemesi gibi etkenlerle memelerin annelikteki işlevi tartışılmaz konumdadır. Ancak ilerleyen yaş, hızlı kilo alıp verme, emzirme döneminin uzunluğu gibi sebeplerle büyük memeler çabuk sarkmaktadır. Büyük memelerin küçültülmesi ameliyatları sayesinde meme hacimleri daha küçük hale getirilirken memeler daha dik ve sert bir konuma kavuşturulmaktadır. Sert ve dik memeleri olan kadınların erkekler tarafından daha çok beğenildiği gerçeğinden hareket edersek kadınların seksi ve çekici olmak için göğüs küçültme operasyonu yaptırması gayet normal karşılanmalıdır.

Büyük memelerin küçültülmesi sırasında meme içinde fazla olan dokular çıkarıldıktan sonra memeyi tutan üst deri yeni doku toplamına göre küçültülür. Meme ucu ve kahverengi bölüm memeden alınarak küçültme işlemi sonrasında normalde olması gereken yere dikilerek sanki hiç ameliyat olmamış gibi görünmesi sağlanır. Estetik olarak daha dik ve daha güzel görünen memelere kavuşmak için meme küçültülmesi işlemi yaptırmak gerekir.

 

vaser liposuction vaser lipo