huseyin@kandulu.com 0532 053 98 75

Göğüs Estetiği

meme-kucultme (4)

Göğüs Estetiği Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Göğüs estetiği ameliyatları ile meme küçültme, meme büyütme, sarkık memeleri dikleştirme, meme iç dokusunda azalma olanlarda slikon yardımıyla dolgunlaştırma yapılmaktadır. Bu tür estetik işlemlerdeki amaç kadınların kendilerini daha iyi, daha sağlıklı ve dolayısıyla da daha mutlu hissetmelerini sağlamaktır. Kadın görüntüsünün en önemli unsurlarından biri olan memelerdeki şekil bozuklukları, aşırı büyük olması vey aşırı küçük olması durumlarında estetik göğüs ameliyatları yaptırmak mümkündür.

Göğüs Estetiği Nedenleri

Göğüs estetiği operasyonları yaptırmak için öncelikle doktorunuzla memelerinizde istediğiniz ölçüleri, bunun sebeplerini, ameliyat olunmazsa yaşanabilecek fiziksel veya psikolojik etkiler etraflıca anlatılıp iyi değerlendirilmelidir. Göğüs büyütme veya göğüs küçültme ameliyatı için alınacak kararın ardından ameliyat sonrası yaşanabilecekler ve yeni göğüslerin sağlığa katkısı veya zararı konuşulmalıdır. Göğüslere yaptırılan estetiklerin amacı her zaman iyi görünme üzerine olsa da sağlık açısından zorunlu olan ameliyatlar da vardır. Bunların başında meme küçültme ameliyatları gelmektedir. Büyük memelerin kadınlara yüklediği aşırı yük nedeniyle boyun ve sırt bölgesinde ağrılar oluşmakta, omuriliğe aşırı yük binmesinden dolayı omurilikte eğrilmeler oluşabilmektedir. Fiziksel olarak kadınlara çok büyük dertler verebilen büyük göğüslerin psikolojik olarak verdiği rahatsızlıklar da bulunmaktadır. Estetik ameliyatlar kapsamında yapılan meme büyütme veya küçültme operasyonlarının ardından göğüslerde ameliyata dair izler olmamaktadır. Meme uç kısmındaki kahverengi halkadan başlayan çizgi şeklindeki kesik göğsün alt kısmında ters T şeklini almaktadır. Bu kesikten meme iç dokusuna ulaşılarak yapılan işlemlerin ardından kesi kapatılmaktadır.

Göğüs Estetiği Sonrası

Göğüs estetiği kapsamında meme küçültme veya büyütme ameliyatları bittikten sonra göğüslerin yeni şekli ve sertliği kadınların hayallerini süsleyen şekilde olmaktadır. Sert ve dik göğüsleri olmasını istemeyecek kadın sanırım yoktur. Göğüsler daha dik ve daha seksi hale geldiği için kadınlar, ameliyatlardan öncelikle psikolojik olarak olumlu yönde etkilenmektedir.

vaser liposuction vaser lipo