huseyin@kandulu.com 0532 053 98 75

GÖĞÜS KÜÇÜLTME

meme-kucultme (22)

Günümüzde Gögüs Küçültme Önemi

Günümüzde insanlar dış görünüşlerine oldukça büyük önem vermektedir. Bu önemlerinin başında fiziki güzellikler ilk akla gelendir. Özellikle bayanlar erkeklere göre dış görünüşüne büyük önem vermektedir. Bu durum genellikle bayanlar kuaförlere giderek meydana getirmektedir. Kuaförlerin dışında bayanlar estetik operasyonlara gerek duymaktadır.

Estetik ameliyatlar ile, birçok kişi vücudunda beğenmediği bir yeri güzelleştirebilir. Böylelikle estetik bir vücuda sahip olunabilir. Bunun dışında birde insanların herhangi bir probleminden kaynaklanan sorunlar ile karşı karşıya gelinmektedir. Bu sorunların başında ise şişmanlık yani obezite gelmektedir. Aşırı şişman olan kişilerin göğüslerinde de büyüklük meydana gelmektedir. Büyük göğse sahip olan kişiler birçok problemle karşı karşıya kalmaktadır. Bu gibi durumlar ile karşılaşıldığında direk olarak sağlık kurumlarına giderek tedavi olmayı ihmal etmemeniz gerekmektedir. Başlarda sizi rahatsız etmez , fakat ileride ciddi anlamda problemler ile karşılaşmanız olası bir durumdur. Sağlık merkezlerinde göğsü büyük olan kişilerin ameliyat ile birlikte göğüs küçültme işlemi yapılmaktadır. 

Gögüs Büyümesinin Nedenleri?

Göğüs büyümesinin nedenlerini sizlerle paylaşacak olursak başlıca göğüs büyüme nedenlerinde şunları söylemek yerinde olacaktır: sırt ve boyunda kas gerilmeleri, pozisyonel değişiklik, baş ağrısı, omuz ağrısı, sütyen askıları, omuzlarda meydana gelen çöküklük, kronik göğüs ağrısı, kişisel hijyen gibi problemler göğüs büyümesinin nedenlerinden kabul edilmektedir. Bu gibi nedenleri kesinlikle  hafife almamanız gerekmektedir. Şişman olan obezite hastalarında ise göğüs büyümesi de meydana gelmektedir. Uzman hekimler tarafından obezite hastalarının spor yaparak zayıflamaları istenmektedir. Zayıflayan şişman kişilerin göğüslerinde de küçülmelerin olup olmadığı gözlenmesi gerekmektedir. Gözlenen bu durumdan hastanın risk faktörü de ortadan kalkmış olur. Böylece tıbbi bir müdahaleye gerek duyulmayabilir.

Sizinde memeleriniz büyük ve bu durumdan çok rahatsızlık ve sağlık problemleri çekiyorsanız meme küçültmek için doktorunuza başvurmalısınız.

vaser liposuction vaser lipo