huseyin@kandulu.com 0532 053 98 75

GÖĞÜS KÜÇÜLTME HAKKINDA

meme-kucultme (17)

Günümüzdeki Göğüs Küçütme

Kişiler günümüzde güzel ve alımlı görünmek için birçok operasyonlara başvurmakta kendilerini zorunlu görmektedir. Bu nedenle estetik ameliyatlar ve plastik cerrahlar yoğun olarak çalışma göstermektedir.

Günümüzde en çok rağbet gören estetik ameliyatlar ise burun estetiği ve göğüs estetiğidir. Avrupa’ dan ülkemize giren bu estetik konusu ülkemize girdikten sonra ülkemizde başarılı bir şekilde ivme göstermiş durumdadır. Estetik operasyonların ilk olarak ülkemize geldiğinde birçok kişi bu duruma öncelikle ön yargılı bakmaktaydı. Bu durum estetik ameliyat yaptıran kişilerin sayısında çoğalma olarak kişiler üzerinde bu ön yargı zamanla kırılmış durumdadır. Birçok insan özellikle bayanlar göğüslerinden şikayetçi durumundadır. Bu şikayetlerinin nedeni sağlıksal açıdan olmakla birlikte estetik açıdan da önemli görülmektedir. Estetik açıdan kadınlar memelerinin küçük olmasından ya da memelerinin büyük olmasından şikayetçi durumdadır.

Göğüs Küçültme Nasıl Olur?

Memeleri küçük olan kadınlar silikonlar ve benzeri estetik operasyonlar ile kendisini daha alımlı bir konuma sokarken; memesi büyük olan kadınlar ise memelerinin küçültme yolunu seçmişlerdir. Memesi büyük olan kadınlarda genellikle, bu büyümenin aşırı kilo ile olduğu kabul edilir durumlar arasında gösterilmektedir. Göğüs küçültme operasyonlarında kişiler, öncelikle aşırı kilolarından kurtularak memelerinin küçülmesini sağlayabilir. Bu durum aynı zamanda ameliyatlar ile de meme küçültülmesi sağlanmaktadır. Sizde memelerinin büyüklüğünden şikayetçi iseniz vakit kaybetmeden memelerinizi ameliyat ile istediğiniz boyuta erişmesini sağlayabilirsiniz. Bu durum sizin sağlığınız ve güzelliğiniz için oldukça önemli görülmektedir. Günümüzde göğüs ameliyatı geçirmediği halde anneden süt gelmemektedir. Bu durumda bebeğin beslenmesinde aksamalar ve bebeğin sağlıksal açıdan da sorun teşkil etmesine neden olmaktadır.

Göğüs büyük olan, kadınlar göğüs küçültme operasyonundan sonra süt ağızları açılmaktadır. Bu durum yeni doğum yapmış anneler için oldukça olumlu bir gelişme olarak görülmektedir.

 

vaser liposuction vaser lipo