huseyin@kandulu.com 0532 053 98 75

GÖĞÜS KÜÇÜLTME HAREKETLERİ

Human eye on blue background (shallow DoF)

Göğüs Küçültme Sebebleri

Birçok insanın genelinde yaşanan en büyük problemlerinden biri göğüslerinden olan şikayetleridir. Bu şikayetlerin nedenlerinden en önemlisi ise göğüs büyümesi ve göğüs küçülmesi olarak kabul edilmektedir. Birçok kişi bu durumdan ciddi anlamda rahatsızlık duymaktadır. Bu rahatsızlıkların nedenleri genellikle aşırı kilo ve aşırı zayıflıktır.

Göğüs Küçültme Sağlık Kurumları

İnsanlar bu çerçevede, sürekli olarak sağlık kurumlarını ziyaret etmektedir. Bu ziyaretler neticesinde insanlar kendilerine şifa bulmakta ve iyileşmektedir. Bu durumda hekimlerin söyledikleri durumlar oldukça önemli görülmektedir. Göğüs küçültme durumunda ise genellikle aşırı kilo alan kişilerden gelen şikayetlerdir. Bu nedenle göğsü büyük olan kişilerin, öncelikle büyük göğüslerden kurtulma düşüncesi yatmaktadır. Öncelikle göğsü büyük olan ve aşırı kiloya sahip olan kişilere uzman hekimler tarafından, spor ve egzersiz hareketler ile bu büyümeleri engellemek sizin kendi elinizde olan bir durum olarak karşınıza çıkmaktadır. Bu nedenle öncelikle göğüs küçültmek için egzersizler oldukça önemli görülmektedir. Egzersiz yaparken öncelikle, bir uzman hekim dahilinde yapılması gerekmektedir. Egzersiz yapmak için evlerinizde oldukça uygun ortamlardan biri olarak kabul edilmektedir. Göğüs baskısı adı altında egzersizlerinize kolay ve rahat bir şekilde başlayabilirsiniz. Göğüs baskısı adı altındaki egzersizde, ayaklarınız yerde sabit kalacak şekilde sabitledikten sonra, çalışma sırasının üzerinde düz zemine direk olarak uzanın, ve hafif şekilde ağırlıklar kullanmanız gerekmektedir. Dirsekleriniz 90 derece eğik olacak şekilde, ağırlıkları direk olarak göğsünüzün üzerinde tutmaya çalışmanız gerekmektedir. Kollarınızı yavaş bir şekilde bastırın, bir dakika gibi bir kısa bir süre beklemeniz gerekmektedir. Daha sonra kollarınızı yavaş bir şekilde yavaşça yere indirin ve tekrar başladığınız pozisyona geri dönün.

Bu egzersizi yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli konu ise, uzanmış olduğunuz yerin düz bir zemin olmasına özellikle dikkat etmelisiniz.

vaser liposuction vaser lipo