huseyin@kandulu.com 0532 053 98 75

GÖĞÜS KÜÇÜLTME OPERASYONU

meme-kucultme (19)

Göğüs Küçültme Günümüzde

Günümüzde çok sayıda ameliyat çeşidi bulunmaktadır. İnsanlar sağlıkları çerçevesinde ve yeni sağlık durumlarına kavuşmak için ameliyat olmaktadır. Bu ameliyat çeşitlerinden biri de göğüs küçültme operasyonlarıdır. Öncelikle göğüs küçültme operasyonları denildiğinde bilgisi olmayan birçok kişi öncelikle bu durumu estetik ameliyat olarak algılamaktadır.

Göğüs Küçültme ve Büyük Göğüs

Göğüs küçültme operasyonlarında önemli olan göğsü büyük olan kişinin öncelikle sağlığına kavuşması amacı taşımaktadır. Özellikle meme büyüklüğü aşırı şişman kişilerde ve çeşitli sebeplere bağlı olarak kadınlarda meydana gelmektedir. Göğsü büyük olan kişinin öncelikle aşırı şişmansa zayıflaması için bir süre beklenmektedir. Kişinin zayıflaması ile birlikte göğüslerinde kendiliğinden ve cerrahi müdahaleye gerek duyulmadan küçülmesi sağlanabilmektedir. Bu nedenle öncelikle aşırı şişman olan hastalara zaman verilmektedir. Bu zaman verilmesinden sonra, göğsü küçülmeyen hastalarda kronik bulgular elde edilmeye başlanabilir. Kronik bulgular ile birlikte, hastanın göğüs küçültme ameliyatı olması gerekmektedir. Bu durumda göğsü büyük olan hastanın ameliyatı gerçekleştirilerek göğüsleri küçültülmektedir. Öncelikle göğüs küçültülürken uyulması ve dikkat edilmesi gereken etkenler bulunmaktadır. Bu etkenlerin başında göğüs küçültülürken meme ucunun yukarıya çekilmesi gerekmektedir. Meme ucunun yukarıya çekilirken meme ucunda duysal sinir bağlantılarının olması nedeni ile meme ucundaki duysal sinir bağlantılarının işlevlerinin kaybedilmemesine dikkat edilmesi gerekmektedir. Meme küçültme ameliyatlarında fazla olan deriler başarılı bir şekilde alınması gerekmektedir. Deri fazlalıklarının alınması memenin küçülmesini de aynı zamanda sağlayacaktır. Göğüs durumu özellikle hamile olan kadınlarda oldukça önemli görülmektedir.

Emzirme ve Göğüs Küçültme

Günümüzde kendi çocuğunu emzirmekte zorlanan ve anne memesinden süt gelmeyen birçok anne bulunmaktadır. Bu durum annenin beslenmesi ile de yakından ilgili olmasına rağmen, anne memelerinden de kaynaklanan bir sorun olarak kabul edilmektedir. Bu gibi durumlar ile karşı karşıya kaldıysanız öncelikle uzman hekiminize başvurmanız gerekmektedir.

vaser liposuction vaser lipo