huseyin@kandulu.com 0532 053 98 75

Göğüs Ufaltma Ameliyatı

meme-kucultme (2)

Göğüs Ufaltma

Göğüs ufaltma ameliyatı, büyük memeleri olan ve bu nedenle psikolojik veya fiziksel sorunlar yaşayan kadınlar için çok büyük bir kurtuluş yoludur. Memelerin boyutlarında bir bedenlik bir küçültme bile kadınların fiziksel olarak çok rahatlamalarını sağlamaktadır. Büyük göğüsleri olan kadınların sırtlarında ağrı, boyun bölgesinde şiddetli sancılar, omurilikte baskı gibi sağlık sorunları ortaya çıkmaktadır. Bu sorunlardan kurtulmanın yolu ise göğüs küçültme ameliyatı olmaktır.

Göğüs Ufaltma Sonrası

Göğüs ufaltma ameliyatı yaptıran kadınlarda ameliyat sonrası çok büyük psikolojik ve fiziksel değişiklikler gözlenmektedir. Kadınlarda aşırı dikkat çeken vücut bölgeleri çoğu kadın için büyük bir problemdir. Bu problemi ortadan kaldırmak için kalçaları gizlemek amacıyla sıkı kıyafetler giymek, göğüsleri olduğundan daha ufak göstermek için dar sütyenler giymek, kiloları saklamak için daracık kıyafet giymek gibi farklı ve zararlı yöntemler maalesef kişiye daha çok zarar vermektedir. Göğüsleri büyük olan kadınların meme küçültme ameliyatı olarak göğüslerini ufaltmaları, onları hem psikolojik olarak, hem de fiziksel olarak çok rahatlatmaktadır. Göğüs küçültme ameliyatları genelde 2 ila 4 saat arası sürmektedir. Ancak bu süreden daha az veya daha çok olan ameliyat süreleri kişinin istediği estetiğe göre değişmektedir. Estetik olarak yapılan meme küçültme ameliyatlarında meme başının etrafındaki kahverengi halkadan memenin alt kısmına doğru ters T şeklinde bir kesi açılarak meme dokusundan istenilen boyutlardaki kitle ve fazla deri alınarak meme ufaltılır. Kesi alanı estetik olarak dikildiği için ameliyatın ardından bu bölgede herhangi bir iz kalmaz.

Göğüs Ufaltma Ameliyatı Bitimi

Göğüs ufaltma ameliyatı olan kadınların normal hayatlarına dönmeleri 5 ila 7 gün arasında bir süre almaktadır. Ameliyat sonrası yeni göğüsler hem daha küçük, hem de daha dik olacağı için öncelikle kadın psikolojisi olumlu yönde etkilenmektedir.

vaser liposuction vaser lipo