huseyin@kandulu.com 0532 053 98 75

Güzellik ve Sağlık

meme-kucultme (1)

Göğüs Sağlığı

Güzellik ve sağlık birbirini tamamlayan ve bir arada bulunduklarında kadınlar için ve onları hayran hayran izleyen gözler için mükemmel bir durum oluşturur. Kadınlarda erkekler için ilk dikkat çeken yerler göğüslerdir. Kadınların göğüsleri vücuduyla orantılı ve bir o kadar da büyük ise erkeklerin en çok ilgi gösterdikleri kadın kategorisinde yer alırlar. Ancak kadınların büyük göğüslü olması onlar için büyük bir sağlık sorunudur.

Sağlıklı Güzel Memeler

Güzellik ve sağlık için memelerin normal büyüklükte olması gerekir. Büyük memeler vücudun taşımaya zorlandığı bir durumda olduğu için kadınlarda sırt ağrıları, uygun kıyafet bulma zorluğu, omurilikte eğrilik gibi pek çok sorunu da beraberinde getirir. Bu nedenle güzellik ve sağlık açısından göğüslerin belirle bir oranda büyüklüğe sahip olması gerekir. Bu sebepten dolayı büyük göğüslü kadınların birçoğu göğüs küçültme ameliyatları yaptırarak hem sağlıklarını koruma, hem de büyük göğüslerin neden olduğu sağlık sorunlarından kurtulmaya çalışırlar. D beden bir göğüsün kadına verdiği ekstra yük C bedene göre en az 2 kilo kadardır. Göğüslerin küçültülmesi hem vücudun genel orantısına katkı yapar, hem  de kadınların ekstra yük taşımalarının önüne geçer. Erkeklere sorulduğunda C beden bir göğüsle D beden göğüs arasındaki farkı hiçbir zaman anlayamadıklarını ifade ederler. Bu nedenle hem erkeklerin ilgisinden mahrum kalmamak hem de sağlığa katkı sunmak için büyük göğüsleri küçültmek için meme küçültme yaptırılabilir.

Sağlık için Sağlıklı Memeler

Güzellik ve sağlık için her ikisinden de vazgeçmeden göğüsleri en az bir beden küçültmek mümkündür. Sağlığa katkısı çok büyük olacak bu tür bir ameliyatın güzellikten de hiçbir şey götürmemiş olması büyük bir kazançtır. Seksi, güzel ve sağlıklı bir kadın olabilmek için göğüslerin önemi tartışılmaz şekilde çok büyüktür ancak bir beden küçük göğüslerin ise sağlığa katkısı daha çoktur.

vaser liposuction vaser lipo