huseyin@kandulu.com 0532 053 98 75

Meme Küçültme Ameliyatları Nasıl Yapılır

meme-kucultme (5)

Meme Küçültme Ameliyatı Uygulamaları Nasıl Yapılır

Meme küçültme ameliyatları genel anestezi ile gerçekleştirilmesi gereken ameliyatlardandır. Estetik ameliyat kapsamında olan meme küçültme ameliyatı öncesinde bir hazırlık dönemi ve ameliyat sonrası ise toparlanma ve bakım dönemi bulunmaktadır. Meme küçültme ameliyatı öncesi doktorla birlikte memenin yeni ölçüleri hakkında karar verilmesi gerekmektedir.  Meme ameliyatı olmak için en az 18 yaşını doldurma zorunluluğu bulunmaktadır.

Meme Küçültme Öncelikleri

Meme küçültme ameliyatları için öncelikle kadının göğüslerinden duyduğu rahatsızlık ele alınır ve ardından bu rahatsızlığın çözümüne yönelik bir eylem planı hazırlanır. Meme büyütme veya göğüs küçültme ameliyatı için karar alındıktan sonra hastane ortamında bulunan steril ameliyathanelerde bu ameliyatlar yapılmalıdır. Meme büyütme veya meme küçültme ameliyatları farklı yöntemlerle yapıldığı için meme küçültme ameliyatının nasıl yapıldığını açıklayalım. Memenin küçültülmesi istenilen beden formu baz alınarak meme ucundan memenin alt kesimine doğru ters bir T olacak şekilde kesi açılır. Bu kesiden meme içine girilerek meme içi dokulardan istenildiği kadarı dışarı alınır. Bu işlem istenilen beden ölçüsüne ulaşılıncaya kadar devam eder. Yaklaşık olarak 1 ile 3 saat arasında devam eden bu işlemin süresini memenin durumu, doktorun uzmanlığı ve istenilen beden ölçüsü belirlemektedir. Meme küçültme ameliyatı dokuların alınması işlemi tamamlandıktan sonra meme derisinde oluşan fazlalılığın açılan kesi etrafından alınması ile devam eder. Memenin uç kısmının etrafındaki halkanın bitiminden itibaren göğüs dikilerek ameliyat tamamlanır.

Meme küçültme ameliyatları bittikten sonra hasta müşahede odasına alınarak anestezinin etkisinden kurtulması beklenir. Meme ölçülerine uygun bir sargı şekli ile memeler vücuda sabitlenerek ameliyat ağrılarının geçmesine kadar bu sargı meme üzerinde kalır. Yaklaşık olarak 1 haftalık süre sonunda sargılar alınır ve beden ölçüsüne uygun bir sütyen takılarak normal hayat devam eder.

vaser liposuction vaser lipo