huseyin@kandulu.com 0532 053 98 75

Meme Küçültme Ameliyatlarinin Riskleri

meme küçültme

Meme Küçültme Ameliyatı Riskleri

Her ameliyatta oldugu gibi meme küçültme ameliyatinin da bazi riskleri vardir. Bu ameliyati olan kisilerin çogunda, ameliyata bagli problemler görülmese de bunlarin bilinmesi önemlidir. Kisisel seçiminizde, ameliyatin risklerini ve size saglayacagi yararlari bilmeniz önemlidir.

Meme basi ve deri duyarliliginda geçici olarak azalma ortaya çikabilir.

Her ameliyat yarasi iz birakarak iyilesir, kalacak izin niteligini önceden tayin etmek çogu zaman zordur. Bazi hastalarda izler fark edilmez iken, bazilarinda deri ve derin dokular içinde nedbe olusabilir, hatta nadir de olsa bazi hastalarda cerrahi düzeltme veya diger tedavilere basvurmak gerekebilir.

meme küçültme

Meme Küçültme Tehşis

Meme küçültme ameliyati, kadinin hayatinin herhangi bir döneminde meme hastaliği veya meme kanseri gelişmesine sebep olmaz veya bu hastaliklarin erken tehşis edilmesini engellemez. Kisi ameliyat sonrasi düzenli olarak meme kontrollerini yaptirmalidir.

Meme küçültme ameliyati olan bazi kadinlar çocuklarini emzirebilmektedir, ancak bunu önceden tayin etmek zor olabilir. Eger çocuk sahibi olmak ve emzirmek istiyor iseniz, ameliyat öncesi bu durumu doktorunuz ile tartismalisiniz.

vaser liposuction vaser lipo