huseyin@kandulu.com 0532 053 98 75

Meme Küçültme Fiyatları

Meme küçültme ücretleri

Meme küçültme ameliyatları çoğunlukla estetik ameliyatı olsa da aslında çoğu zaman sağlık sorunlarından da gerçekleştirilmektedir. Bel ağrısı, sırt ağrısı, boyun ağrıları, pişik ve terlemeden kaynaklı kötü kokular dahil olmak üzere birçok sağlıksız durumdan dolayı da tercih edilmektedir. Ayrıca çok büyük göğüsler kadınlarda utangaçlık, çekinme ve toplum içerisinde rahat edememe gibi sorunlarla da karşılaşmaktadır. Tabi ki bu işleminde bir maliyeti bulunmakta, yazımın devamında meme küçültme fiyatlarıyla ilgili bilgi vermeye çalışacağım.

Aslında birçok ameliyatta olduğu gibi öncelikle gidip muayene olunması gerekmektedir. Yapılacak ameliyatta kişiye özel bir tedavi şekli uygulanacağından kesin bir fiyat bilgisi vermek zorlaşmaktadır. İnternette sadece bayanların üye oldukları ve bunları konuştukları birçok forum bulunmaktadır buralara üye olarak tabi ki kesin olmasa da en azından bazı sorularınıza çözüm bulabilirsiniz. Benim burada meme küçültme fiyatları olarak bahsedeceğim konu bu ameliyatı tamamen ücretsiz de yaptırabileceğinizdir. Bu ameliyatları yaklaşık 5 yıldır devlet hastanelerinde de olabilmektesinizdir. Aslında kulağa ilginç gelebilir göğüs estetiği ile ilgili bir ameliyatın devlet hastanelerinde yapılması. Tabi ki bu süreç özel bir estetik cerraha gidip ben ameliyat olmak istiyorum demeniz gibi işlemiyor. Öncelikle bunun estetikten daha çok bir sağlık sorununa dönüşmüş olması gerekiyor. Yani sadece göğüslerim büyük bu hoşuma gitmiyor demekle olmuyor. Öncelikle muayene olunması gerekiyor. Muayene sonucunda bir vücut hastalığınız ya da göğüsün büyüklüğünden kaynaklanan yukarıda da bahsettiğim gibi bel, sırt ağrısı vs. sorunlarınız varsa doktor sizi raporlarınızla birlikte bir kurula sevk ediyor. 3 plastik cerrahtan oluşan kurul sizin ameliyat olup olmamanıza karar veriyor. Her hasta için gerekli kontroller ve alınacak yağ dokusu hesaplandıktan sonra kişi ameliyat masasına yatabiliyor. Yeni memesi çok büyük bir bayandan alınan yağ ile küçük bir kadından alınan yağ miktarı farklı olabiliyor.

Meme ameliyatı olarak özel hastaneler ve merkezler hakkında da genel bir fiyat vermek gerekirse, tabi ki tekrar söylemekte fayda var cerrahtan cerraha ve hastaneden hastaneye değişmekle birlikte ortalama olarak belirtilebilir. Tabi ki uygun şartlar sağlandığında devlet hastanesinde de ameliyatınızı olabilirsiniz ve tüm işlemler SGK tarafından karşılanabilir. Tercih sizin.

vaser liposuction vaser lipo