huseyin@kandulu.com 0532 053 98 75

MEME KÜÇÜLTME HAKKINDA

meme-kucultme (26)

Globalde Meme Küçültme

Günümüzde globalleşen dünyamızda, sürekli olarak bir değişim yaşanmaktadır. Bu değişimin içinde ise, insanların genellikle bu değişimin içerisinden etkilenmektedir.

Meme Küçültmesi Hakkında Ön Yargılar

Meme küçültmesi, hakkında birçok kişi bu duruma ön yargılı bakmaktadır. Bu nedenle hekimlerde öncelikle sağlık kurumlarında bu durum ile ilgili bilgiler vermektedir. Özellikle bayanlarda göğüs şikayeti oldukça fazla şikayet edilen bir durumdur. Sürekli olarak bayanlar göğüslerinden dolayı göğüs hastalıklarına ve plastik cerraha başvurmaktadır. Böylelikle göğüslerinde oluşan problemleri de ortadan kaldırılmış olmaktadır. Meme küçültmek için birçok kadın sağlık merkezlerine başvurmaktadır. Bu durumun nedenlerinden ise, genellikle kadınların memelerindeki boyutun büyük olmasıdır. Bazı kadınlar plastik cerraha giderek memesi küçük olan kadınlar memelerinin büyümelerini arzu ederken; bazı kadınlarda büyük olan göğüslerinden şikayetçi durumdadır. Bu durum bir döngü içerisinde seyretmektedir. Meme küçültme , konusunda birçok kişi bu duruma sağlıksız olarak ön yargı ile bakmaktadır.

Meme Küçültme İhtiyaçmıdır?

Fakat bu durumda göğsü büyük olan kişinin memelerinin küçülmesi gerekmektedir. Bu durumda memeler küçültülmezse ileride ciddi anlamda sorunların da yaşanmasına neden olmaktadır. Aşırı kilo olan erkek ya da kadınlarda göğüsler, belirgin bir şekilde kendisini göstermektedir. Bu durumda ise, kişiler sağlık merkezlerinde kendilerini bulmaktadır. Özellikle hamile olan kadınlarda ya da yeni doğum yapmış olan annelerde meme küçülmesi ve meme ile ilgili birçok sorun oluşmaktadır. Bu sorunların başında ise, yeni doğum yapan annelerin öncelikle, bebeğine süt vermesinde sorunlar yaşanmaktadır. İşte bu durumda hekim müdahalesi gerekmektedir. Yeni doğum yapan annenin vücudundan belirli bir kesim alınarak, dokulara yerleştirilerek meme küçültmesi sağlanmaktadır.

Aynı zamanda göğüsler üzerinde gerçekleştirilen operasyonlarda, sinirsel dokulara fazla etki yapılmamalıdır. Aynı zamanda memenin ağız kısmında da rahatlık sağlanarak annenin bebeğini rahatlıkla emzirmesi de sağlanmış olur.

vaser liposuction vaser lipo