huseyin@kandulu.com 0532 053 98 75

Meme Küçültme Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Meme küçültme hakkında kısa bilgiler

Meme küçültme ameliyatı aslında kozmetik olarak cerrahi bir işlemdir. Meme ucundan altına kadar olan bölgeden yağ ve deri dokusu alınarak göğüsün hem küçülmesi hem de daha dik ve düzgün bir görünüme sahip olması hedeflenir. Ayrıca işlem sonrasında kadının kendine daha güveni gelir ve de özgüven artışı sağlandığı da yapılan araştırmalar arasındadır.

Meme küçültme ameliyatları özellikle son yıllarda birçok kadının tercihi olmaktadır. Sadece kozmetik olarak değil çeşitli sağlık sorundan dolayı da tercih edilen meme küçültme ameliyatları birçok kadının hem kendiyle barışık ve özgüvenli hem de daha sağlıklı oldukları bir ameliyat türüdür. Meme küçültme ameliyatlarına hasta eğer sadece estetik açıdan memnun değilse ve bu işlemi yaptırmak istiyorsa özel bir hastane veya cerrahla görüşmesi gerekmektedir. Çünkü bu ameliyatın sadece estetik olarak yapılabildiği yer sadece özel merkezlerdir. Yaklaşık 2013 yılından itibaren bu işlem devlet hastanelerinde de yapılmaktadır fakat devlet hastanelerinde yapılan meme küçültme ameliyatları belirli sağlık sorunları kapsamında uygulanmaktadır. Ayrıca meme küçültme ameliyatı sonrasında bebek planı olanlar içinse ameliyat doğumdan sonraya yapılması konusunda bilgi verilmektedir, tabi ki son kararı hasta vermektedir. Ameliyat sonrasında emzirme gibi nedenlerde dolayı yapılan işlem etkisini tamamen olmasa da kaybedecek ve bir nevi boşa olacaktır. Ama şunun da bilinmesi gerek ki asla ameliyat öncesindeki duruma dönüş olmayacaktır. Meme küçültme ameliyatları yaklaşık olarak 2-3 saat arasında sürmektedir. Ameliyat sonrasında ortalama 2 hafta içerisinde dikişler kendiliğinden atar ve kişi az da olsa bazı fiziksel kısıtlamalar ile sosyal yaşantısına geri dönebilir. Tam iyileşme süreci kişiden kişiye değişmekle birlikte yaklaşık 2 ay sürmektedir. Bu zamana kadar aşırı ağır fiziksel aktivitelerden kaçınılmalıdır ve kollar çok fazla tamamen yanlara ve yukarıya açılmamalıdır.

Meme küçültme ameliyatları sonrasında kişide fiziksel olarak görülen olumlu değişime paralel olarak psikolojik olarak da olumlu şekilde değişim olmaktadır. Daha dik, küçük ve düzgün bir görünüme ulaşan kadınların ruh halleri de oldukça olumlu olmaktadır. Ameliyat sonrasında belirli belirsiz kalacak olan izler ise kişiden kişiye göre farklılık göstermektedir, çünkü her kişinin göğüs durumu yapılacak işlem farklı olduğundan bir nevi imza gibi kişiye özgü belirli belirsiz bir dikiş izi kalabilmektedir.

vaser liposuction vaser lipo