huseyin@kandulu.com 0532 053 98 75

MEME KÜÇÜLTME

meme-kucultme (29)

Aşırı Kilolardan Dolayı Meme Küçültme isteği

Birçok kişinin aşırı kilosundan dolayı birçok şikayetleri bulunmaktadır. Bu şikayetlerin  en genelinde ise göğüsler gelmektedir. Aşırı şişman kişilerin göğüslerinde normalinden oldukça büyük bir şekil bozukluğu oluşmaktadır. Bir diğer konu ise, insanların fiziki özelliklerinin yerinde olmasını istemektedir. Biz bu duruma estetik uygulamalar demekteyiz. Bu ikisi farklı anlamları içermemektedir.

Büyük ve İri Memelerin Sağlığa Etkisi

Kadın ya da erkekler, bulunduğu ortamlarda beğenilmek istenmektedir. Bu durumlarda vücudunda herhangi bir yerinde beğenmediği bir noktasını estetik ameliyatlar ile gerçekleştirme yoluna gitmektedir. Estetik ameliyatlar sonrasında ise insanlar istedikleri vücuda sahip olarak mutlu olmaları sağlanmaktadır. Aynı şekilde memelerde böyledir. Birçok kişi memelerinin büyüklüğünden şikayetçidir. Bu durum aşırı şişmanlığın getirmiş olduğu nedenlerin dışında birçok farklı nedenleri de kendi içerisinde barındırmaktadır. Bu nedenle meme büyüklüğü insanların oldukça önem vermesi gerektiren konular olarak kabul edilmektedir. Memelerinde aşırı büyüklük olan kişilerde karşılaşılan sorunlar şunlardır: zamanla kamburlaşma görülür, özellikle yürürken kişi dik yürümekte zorlanmaktadır. Meme büyüklüğünde kişinin içinde bulunduğu yaşta oldukça önemli kabul edilen konular arasında görülmektedir. Kişi 40 yaş ve üzerinde ise meme büyüklüğü varsa,habis bir tümör yönünden, hem klinik olarak hem de mamaografik olarak hastanın dikkatle incelenmesi gerekmektedir.Bu hastalarda fazla bir zaman kaybedilmeden  meme küçültme ameliyatı olması gerekmektedir. Meme küçültme ameliyatları, öncelikle hafife alınmaması gereken bir durumdur. Hafife alınarak davranılması durumunda ileride ciddi anlamda sağlık sorunları ile karşılaşabilirsiniz. Bu nedenle bu gibi durumlar içeren kişilerde öncelikle sağlık kurumlarına başvurulması gerekmektedir. Meme küçültme ameliyatlarında, kişinin vücudunda uygun olan kısımlardan, meme dokusu ve deri fazlalıkları ameliyat ile birlikte çıkarılır.

Meme küçültme operasyonunda memenin ucu olması gereken yüksekliğe çekilmektedir. Meme başının yukarı çekilirken sinirsel dokulara da dikkat edilmelidir.

vaser liposuction vaser lipo