huseyin@kandulu.com 0532 053 98 75

MEME KÜÇÜLTME OPERASYONU

meme-kucultme (27)

Meme Küçültme Operasyonu ve Detaylar

Globalleşen dünyamızda sürekli olarak birçok konuda değişimler yaşanmaktadır. Bu değişimler teknoloji ile birlikte artık hayatımızın her alanında kendisini ciddi anlamda göstermektedir. Bu nedenle insanlar da bu değişimlerin farkına vararak kendisini bu değişimler çerçevesinde hayatını sürmektedir.

Teknolojinin, değişmesi ve gelişmesi ile birlikte, tıp alanında da önemli değişmelere yaşanmaktadır. Tıp alanında yapılan değişimler ve gelişmeler ile birlikte, insanlar kendilerini daha da güvende hissetmektedir. Tıp alanında sürekli olarak çalışmalar yapılmaktadır. Bu çalışmaların başında estetik ameliyatlarda gelmektedir. Estetik ameliyatlar ilk olarak Avrupa’ da kendisini göstermiştir. Avrupa’ da  meydana gelen bu değişimler ile birlikte ülkemizde bu gelişmelerden nasibini almış durumdadır. Son dönemlerde birçok  kişi estetik ameliyatlar ile, sağlık kurumlarına başvurmaktadır. Göğüs büyütme ve göğüs küçültme alanında sürekli olarak sağlık kurumları tercih edilmektedir. Göğsü küçük olan kadınlar özellikle silikonlar ya da estetik ameliyatlar ile istedikleri göğüs büyüklüğüne kolay ve sağlıklı bir şekilde  erişebilmektedir. Göğüs konusu hamile kadınlar ve yeni doğum yapmış olan anneler için oldukça önemli görülmektedir. Bu nedenle göğüs konusu özellikle bayanlar için oldukça önemli görülmektedir. Memesi büyük olan kadınlar sağlık kurumlarına gelerek meme küçültme ameliyatları ile memelerini küçültmektedir.  Meme küçültme operasyonu sonucunda meme hacim olarak küçülür ve meme şekil olarak dik bir görsellik sağlamaktadır. Memenin meme küçültme operasyonu sonucunda dik durması bayanlarında istedikleri bir durum olarak görülmektedir. Tıp alanında özellikle meme küçültme operasyonlarında kullanılan yöntemlerden biri, ‘’ inferior pedikül’’ yöntemi çok fazla bir şekilde uygulanmaktadır.

Meme ucunda duysal sinirsel bağlantıların olması nedeni ile bu yöntem oldukça önemli görülmektedir. Bu yöntem ile birlikte duysal sinirler koruma altına alarak hissetme dokusu kaybedilmeyerek başarılı bir operasyon gerçekleştirilmiş olur.

vaser liposuction vaser lipo