huseyin@kandulu.com 0532 053 98 75

Meme küçültmeden sonra görünümüm ve hislerim ilk zamanlar nasıl olacak?

meme estetiği

Ameliyattan bir gün sonra kısa periyotlar halinde yataktan kalkabilirsiniz. Birkaç gün sonra, daha rahat hareket edebilirsiniz. Büyük güç sarf etmek, eğilmek ve ağır yük kaldırmaktan sakınmalısınız, çünkü bu aktiviteler ameliyat bölgesindeki şişliğin ve kanamanın artmasına neden olabilir. Meme üzerindeki basıncı engellemek için sırt üstü uyuyabilmek hastaya öğretilir.

Cerrahi drenler ameliyat sonrasındaki birinci veya ikinci günde uzaklaştırılır. Aynı anda gazlı bezlerle yapılan pansumanda değiştirilebilir veya tamamen alınabilir. Memelerinizdeki şişlik ve renk değişikliği azalana kadar, birkaç hafta süre ile kullanılacak olan destekleyici sütyenin nasıl kullanılacağı öğretilecektir. Genellikle dikişler ameliyattan sonraki ikinci hafta ve bunu takip eden üç haftalık periyot içinde alınır.

meme estetiği

Meme ucu ve areolada duyularınızı daha az hissettiğinizi fark edebilirsiniz. Bu genellikle geçicidir. Fakat duygulanımınızın normale dönmesi haftalar aylar hatta bazen bir yıldan fazla sürebilmektedir. Memelerinizin daha doğal bir şekle bürünmesi için biraz zamana ihtiyacı vardır. Dikilen kesi hatları başlangıçta kırmızı veya pembe renkte olabilir. Bunlar, ameliyat sonrasındaki birkaç ay bu şekilde kalacaktır.

vaser liposuction vaser lipo